strzalka
  strzalka  O firmie

O firmie

ROBOD SA jest obecny na rynku już od ponad 25 lat.
W tym czasie zdobył doświadczenie oraz zaufanie klientów jako producent i dystrybutor wysokiej jakości odzieży roboczej i ochronnej oraz środków ochrony indywidualnej. Firma nieustannie się rozwija, posiada sieć placówek handlowych rozmieszczonych  na  terenie  kraju  m.in.  w  Gdańsku,  Gdyni,  Białymstoku,  Szczecinie,  Wrocławiu i Katowicach. W roku 2012 ROBOD SA stał się częścią grupy Kistenpfennig AG (kistenpfennig.de) obecnej na terenie Polski, Niemiec, Rumunii oraz Luksemburga. ROBOD SA poszerzył tym samym gamę produktów o przemysłowe części zamienne.

Od sierpnia 2015 firma należy do europejskiej grupy IPH (group-iph.com). Dnia 15 września 2017 roku firma Brammer i IPH zostały oficjalnie połączone, tworząc czołowe przemysłowe przedsiębiorstwo dystrybucyjne w skali europejskiej. Firmy dysponują ogromnym potencjałem, specjalistyczną wiedzą, reputacją oraz talentem do dalszego rozwoju. Obecnie spółki łączą obroty rzędu 2,2 miliardów euro, posiadając zakłady w dwudziestu trzech europejskich krajach. Od 15 września ROBOD SA może tworzyć nową, wspaniałą historię wraz ze spółką IPH Brammer (http://www.brammer.pl), której jest nierozerwalną częścią. 

Firma szczególnie skoncentrowana jest na kompleksowym wyposażeniu pracowników w najwyższej jakości odzież roboczą i ochronną oraz środki ochrony indywidualnej dobrane optymalnie do realnie występujących na danym stanowisku zagrożeń. Ponadto specjalizuje się w produkcji i dystrybucji odzieży ochronnej. Zdając sobie sprawę z odpowiedzialności w zakresie dbałości o bezpieczeństwo pracowników stale poszerza ofertę certyfikowanych środków ochrony indywidualnej. Wspólnie z Klientami poszukuje nowych innowacyjnych rozwiązań, które zapewnią maksymalne bezpieczeństwo z zachowaniem optymalizacji poziomu środków wydatkowanych na ten cel w przedsiębiorstwie.

W szerokiej gamie oferowanych produktów znajduje się m.in. odzież antyelektrostatyczna, odzież ochronna dla spawaczy oraz odzież multifunkcyjna. Produkowana jest również zindywidualizowana odzież ochronna dla kluczowych firm krajowego i europejskiego przemysłu m.in. petrochemicznego, stoczniowego itd. Tą szczególną, zindywidualizowaną ofertą jest dedykowana odzież ochronna korporacyjna, która opracowywana jest według ustaleń poczynionych z Klientami i certyfikowana zgodnie z obowiązującymi wymaganiami dyrektyw dotyczących środków ochrony indywidualnej.

W zakresie oceny typu WE dotyczącej produktów firma współpracuje z wiodącymi akredytowanymi laboratoriami oraz jednostkami notyfikowanymi. Pracownik firmy - Ryszard Szefler - uczestniczy w pracach Komitetu Technicznego PKN nr 21 ds. Środków Ochrony Indywidualnej Pracowników, działającego przy CIOP-PIB.

Obok produkcji i dystrybucji odzieży oraz szerokiej gamy środków ochrony indywidualnej, firma wdraża w Polsce od kilku lat usługę outsourcingu w BHP. Wprowadzając tę usługę w przedsiębiorstwie Klienta przejmuje na siebie niektóre obowiązki pracodawcy związane z zabezpieczeniem sfery BHP (zagadnienia związane z zaopatrzeniem, logistyką oraz doradztwem z zakresu doboru środków ochrony indywidualnej), natomiast przedsiębiorstwo Klienta wykorzystuje cały potencjał ludzki i produkcyjny do realizowania swojej głównej działalności.

Aby realizować zlecenia klientów i spełniać ich wysokie wymagania, firma zbudowała potencjał merytoryczny, produkcyjny i dystrybucyjny pozwalający na sprawne zaopatrywanie klientów finalnych jak i dystrybutorów na terenie całego kraju. Pracownicy ROBOD SA służą profesjonalnym doradztwem w zakresie doboru odzieży i środków ochrony indywidualnej do konkretnych potrzeb klienta. Już kilkanaście tysięcy firm zdecydowało się zaufać profesjonalizmowi pracowników ROBOD SA czerpiąc ze współpracy realne korzyści, również w zakresie redukcji kosztów wydatkowanych na sferę BHP.

Decydując się na współpracę z firmą ROBOD SA podejmują Państwo właściwą decyzję, która z całą pewnością zaowocuje konkretnymi korzyściami zarówno od strony logistycznej, merytorycznej jak i finansowej.

Drukuj

Partnerzy